Винні тури по одеській області та околицях

Географічне розташування півдня Одещини на «винній широті» дозволяє нашим виноградникам вчасно визрівати, а нашим виноградарям правильно розливати. Нам у цьому ідеальному ланцюжку залишається тільки правильно вас пригощати!

Ми це робити можемо у різноманітних видах та всіляких варіаціях. Це може бути відвідування великих винзаводів із промисловим виробництвом та гігантськими підвалами. Це можуть бути молдавські винні шато, які нічим за своїм виглядом і якістю не відрізняються від бордоських або тосканських. Це можуть бути домашні безсарабські виноробні з унікальними букетами напою та неповторними хазяйськими закусками. А підбір виноробних господарств та маршрути туру ми готові швидко видозмінити під ваші побажання: час, гроші, відстані.

Ось що ми не зможемо змінити – це якість вина. Воно скрізь буде чудовим!

При індивідуальному замовленні можливе проведення екскурсії такими мовами: російська, українська, англійська.

Фотографії з винного туру

Ось вони основні винні господарства Одеського регіону.

І на більшість з них ми організовуємо поїздку та ще й у супроводі нашого супер-розумного гіда, який по дорозі розповість вам особливості винного краю Одеси. Можемо скласти маршрут з відвідуванням кількох виноробень за день або порекомендувати виноробню в рамках туру в поєднанні з іншими визначними пам’ятками.

Центр культури вина «Шабо»

Розташований у старій швейцарській колонії Шабо (Білгород-Дністровський р-он Одеської області).

Чим там вас здивують? Цікавість номер разів – старовинний «Королівський підвал», створений понад 200 років тому; древній хересний підвал; гігантські підземні сховища, розташовані на глибині п’яти та дев’яти метрів під землею. Два – незвичайний музей-лабіринт із загадковими стародавніми міфами. Три – кінозал, в якому ви побачите захоплюючу історію про поселення Шабо і його засновника Луї Тардана, швейцарського винороба.

Винний тур
Винний тур

Пізнавальна частина – величний коньячний двір із дубовими бочками для витримки благородних коньячних спиртів; унікальний шампанський будинок для виробництва високоякісного шампанського класичним методом; сучасний цех холодного розливу.

І, звичайно, довгоочікуваний хепі-енд екскурсії – знайомство з продукцією ТМ «Шабо» у кришталевому дегустаційному залі, який розташований на мінус п’ятому рівні під землею серед бочок.

 • Відстань до Шабо – близько 90 км.
 • Час екскурсії та дегустації – 2,5 години. (Можливо її організувати з відвідуванням Білгород-Дністровської фортеці чи сусіднього сироварного заводу).
 • Ціна – залежно від зразків вина.
 • Влітку возимо регулярнийтур за розкладом до Білгорода та Шабо.

Коньячний завод «Шустів»

Ще одне найстаріше алкогольне виробництво країни – цього разу коньячне. А ще й наймасштабніше у своєму роді – за сезон спиртокуріння тут можна перекурити до 3 млн. декалітрів коньячних виноматеріалів. Коротше, це 2 тисячі декалітрів абсолютного алкоголю на добу.

Крім кількості, тут вас просто вразять і якістю. Почнуть у гарному музеї, а закінчать під час дегустації марочних коньяків.

 • Відстань до Музею та заводу – він знаходиться в Одесі на Молдаванці.
 • Час екскурсії та дегустації – близько 2 годин.
 • Замовляйте тур.
Винний тур

Інститут виноградарства та виноробства ім. В. Є. Таїрова

Винний тур

Таїровський інститут – найстаріший в Україні науково-дослідний заклад, який вивчає виноград та вино. Тільки не думайте, що відвідування інституту – це нудний захід. Там будівля – пам’ятка архітектури. Підвали – підвали пам’ятки архітектури. Вміст підвалів – унікальна колекція вина!

Екскурсія інститутом, відвідування музею та підвалів, розповідь про секрети виноробства і все в одному флаконі (ой, пляшці).

 • Відстань до інституту від центру Одеси – близько 25 км.
 • Час екскурсії та дегустації – 2 години.
 • Ціна – залежно від зразків вина.

Виноробня «Колоніст»

Виноробня заснована у 2005 році, але цей бренд вже добре відомий і рестораторам, і сомельє, і любителям вина. Для вина Іван Плачков використовує лише виноград, вирощений на південно-західних схилах прісноводного озера України — Ялпуг. Тому, ви не тільки потрапляєте на унікальні виноградники і чудове винне господарство, але й опиняєтеся в красивому природному заповіднику. Виробництво «Колоніст» не велике – 140 тисяч пляшок на рік. Тим ціннішим є кожен зразок.

Тут проводять дегустаційні тури, екскурсії виноградниками, виноробними цехами та підвалами. Крім того, можна з’їсти обід із ексклюзивних болгарських страв. Ну і звичайно ж закупитись у фірмовому магазині «Колоніст».

 • Відстань –близько 3 години їзди.
 • Час дегустації, екскурсії та відпочинку – з ранку до вечора.
 • Візитвиноробні включено до туру «Дунайські орли та буйволи»
Винний тур

Винний льох «VINARIA»

Винний тур

У старовинному підвалі ізмаїльських підземель розташувався елітарний концептуальний винний заклад. Під чарівне оповідання господині ви можете поринути в атмосферу аристократії вина. Для дегустації пропонуються виключно класичні сухі вина власного виробництва західноєвропейських сортів винограду (білі – аліготе, трамінер, піно гри, червоні – каберне, мерло, піно нуар).

Хорошим доповненням виступають місцеві сири, соління та м’ясні закуски..

 • Відстань – близько 3,5 години (місто Ізмаїл).
 • Час дегустації – близько 1,5 години.
 • Візит виноробні включено до туру «Ізмаїл – ключ Дунаю»

Болградський винний завод.

Тут виготовляється вино зі свого винограду. Щороку за сезон на землях заводу збирають від 5 до 6 тисяч тонн винограду. Болградський завод реалізує повний цикл – від вирощування винограду до виробництва та розливу вин та коньяку. Особливо тут пишаються своїм сухим білим «Аліготе» та «Крижаним вином» — виноград «рислінг» для нього збирають морозним ранком на початку грудня. У листопаді у Болграді відбувається фестиваль молодого вина. Враховуючи, що сам Болград – столиця бессарабських болгар, знаходиться майже на кордоні з Молдовою, там ви зможете відчути всю красу різних національних культур Придунайського краю та півдня України.

 • Відстань – близько 3,5 годин (місто Болград).
 • Час дегустації – близько 2,5 годин.
Винний тур

Корчма «Балканські страви»

Винний тур

І обов’язково у турі до Болграду заїдемо до Механи. “Ястія” – це святкові страви. Це господарство спеціалізується на виробництві авторських м’ясних виробів за унікальними балканськими та безсарабськими рецептами. А ще вони використовують виключно спеції місцевого виробництва. А ще ви самі можете взяти участь у виробництві, а потім самі все будете пробувати, запиваючи добрим місцевим вином. А ще вся наступна дегустація відбувається практично в музейних інтер’єрах.

Потрібно їхати!

Виноробня «Don Alejandro Winery»

Розповідати про Дона Алехандро безглуздо. Треба їхати до нього до хати, слухати його та куштувати вино. Його можна назвати “конструктором вина”. Власні виноградники, найтонше розуміння виноградної лози та любов до своєї справи створює справжні, ексклюзивні винні шедеври.

 • Відстань – близько 1 години їзди.
 • Час екскурсії та дегустації – близько 2 годин.
Винний тур

ТМ “Grande Vallée”

Винний тур

Grande Vallée — це молода, але дуже гарна винна марка України. Їх коник – сухі ординарні, витримані та шампанські вина. Це вино можна запросто зустріти в магазинах по всій країні, але набагато цікавіше з’їздити у винне господарство, і там все подивитися та спробувати прямо на місці.

 • Відстань – близько 1 години їзди.
 • Час екскурсії та дегустації – близько 2 годин.

Приватна виноробня Мар’яна Шевченко

Своє вино пан Мар’ян називає Чесним. Ми б назвали його Смачним, але це слово не передасть того букета смаку, який відчуваєш, випиваючи келих. Щоб справити враження, достатньо сказати, що саме у підвалах Мар’яна Шевченка Президент країни підписав Указ, після якого виноробам «полегшало дихатися» і ми отримали можливість спокійно купувати якісне вино приватних винних господарств.

 • Відстань – близько 1,5 години їзди.
 • Час дегустації – близько 1,5 години.
Винний тур

Ми рекомендуємо під час формування винного туру з Одеси на вибір будь-який маршрут. Не варто вибирати більше двох господарств за день. Наші менеджери швидко сформують вам маршрут, під ваш запит та організують поїздку.

Можливе замовлення індивідуальних екскурсій лише для вашої компанії. Розрахунок вартості за запитом.