ЕКСКУРСІЯ ОДЕСЬКИМИ ДВОРИКАМИ

Продолжительность обзорной экскурсии по Одессе Тривалість:
2 години

Двірники підмітають подвір’я…Вартість:
300 грн.
200 грн. (діти до 12 років)

Пешеходная экскурсия по Одессе, стоимостьТип:
Пішохідна

Двірники підмітають подвір’я…

Ми вважаємо, що краще, ніж наш керівник, натхненник, а за сумісництвом строгий шеф Олександр Бабіч, про одеський дворик ніхто не розкаже. Насолоджуйтесь!) «Моє знайомство з Одесою почалося зі знайомства з жителями і життям одного з її дворів. Справа була на Пересипі. Двір був унікальний за своєю архітектурою (такого стилю не знайдеш ні в одному підручнику з містобудування), чудовий за національним складом (жоден із сусідів не підходив іншому за етнічною приналежністю) і вражаючий за атмосферою (там були раді всім, завжди і за будь-яких обставин).

У цьому одеському дворі було все, що в ньому мало бути: колонка з водою (де мили дітей, полоскали білизну і тільки-но почищених бичків одночасно); місце в кінці двору, куди належало «ходити дивитися на Місяць» (я не любив там «дивитися на Місяць» взимку – дуже піддувало знизу …); і був довгий загальний стіл, складений з десятка кволих конструкцій, накритих нескінченною тьмяною клейонкою.

Двірники підмітають подвір’я…

На третій день мого перебування я відправився здавати свій перший іспит в університет – твір з російської мови. До четвертої години дня, втомлений і не дуже задоволений своїми літературними потугами, я увійшов у дворик, який тільки нещодавно мені надав притулок, мріючи хоч трохи поїсти і впасти відсипатися.

Ага, розмріявся! На всю довжину двору був накритий щедрий одеський запашний стіл, за яким сиділи всі громадяни двору разом з немовлятами і сусідською поштаркою. Майже всі (виключаючи немовлят, але не виключаючи поштарку) були нетверезі.

Моя поява була зустрінута радісної какофонією, загальний зміст якої зводився до тез: «Як добре, що ти прийшов, а то ми зачекалися!» і «Налийте Шурі скоріше та дайте вже йому щось поїсти, бо він голодний !!!».

Несміливо зайнявши місце за столом, я поцікавився приводом для такого бенкету. Відповідь мене спантеличив: «Ми зібралися, шоб випити за твоє успішне складання іспиту!»

  • Так я писав твір, і результат буде тільки післязавтра.
  • Так ми в тобі впевнені!!!

Як можна було не закохатися в цей двір та його мешканців (навіть зникнення вночі єдиних черевиків  вже не зіпсувало цього почуття)?! Як можна було не закохатися в це місто?!

З тих пір я люблю одеські двори та їх жителів … Я ЛЮБЛЮ ЦЕ МІСТО».

Як пізніше з’ясувалося, у кожного з екскурсоводів «Тудой-Сюдой» був «свій одеський дворик» в житті. І кожен накопичив свої теплі історії про одеські двори та їх аборигенів. Ось цим ми і будемо ділитися з вами на екскурсії…

Приходьте поблукати!

Вартість пішохідної екскурсії за розкладом – 300 грн за дорослого та 200 грн за дитину до 12 років (діти до 6 років безкоштовно). 

Місце початку екскурсії – Соборна площа, 3, біля входу до Спасо-Преображенського собору.

Подивитись на карті (посилання на карту)

Можливе замовлення індивідуальних екскурсій лише для вашої компанії. Розрахунок вартості на запит.

Залишити відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Відправити