ЕКСКУРСІЯ «ЛІТЕРАТУРНА ОДЕСА»

Продолжительность обзорной экскурсии по Одессе Тривалість:
2 години

Продолжительность обзорной экскурсии по Одессе Тривалість:
2 години

Экскурсия Литературная ОдессаНа мапі старої Одеси навряд чи знайдеться вулиця або провулок, який не був би пов’язаний з ім’ям кого-небудь із класиків світової літератури.

Відправляючись на екскурсію Одесою, завжди опиняєшся біля пам’ятних місць, де жили відомі письменники чи їх персонажі. Не дарма ж свою місто і таку прогулянку ним ми називаємо «Літературною Одесою».

Протягом екскурсії нам трапиться дім №13 по вулиці Пушкінській (колишня Італійська). Тут під час свого північного заслання жив Пушкін. На честь його перебування у місті одесити встановили 2 пам’ятники: один – на Приморському бульварі, інший – навпроти його будинку.

Під час літературної екскурсії можна зупинитися на сходах археологічного музею (який колись був першою публічною бібліотекою) і помріяти про далекі мандрівки та «Пурпурові вітрила», як колись юний Олександр Грін.

Одеську оперу відвідували Пушкін, Адам Міцкевич, Микола Васильович Гоголь. Тут схвильовано чекали на свої прем’єри П. І. Чайковський, А. П. Чехов, І. С. Нечуй-Левицький.

На одній з численних лавок Приморського бульвару любив сидіти В. Висоцький, коли приїжджав в Одесу. Його запрошували працювати на Одеську кіностудію Кіра Муратова, С. Говорухін, Г. Юнгвальд-Хилькевич, Г. Полока.

Марк Твен спеціально приїздив в Одесу, щоб побачити власними очима велику дивину – «Гігантські сходи», нині відомі як «Потьомкінські». Так, її ви теж побачите протягом цієї екскурсії.

Відповідно до однієї із старих Одеських легенд, на вулиці Надеждинській М. В. Гоголь спалив 2-й том «Мертвих душ». Тепер це вулиця Гоголя. А Мертві душі досі ходять залами цього будинку…

Героїв найстарішого района міста – Молдаванки – увіковічнили у своїх творах Шолом-Алейхем та Ісак Бабель. Пізніше там народився наш сучасник Михайло Михайлович Жванецький. А у дворику Літературного музею пам’ятник його портфелю знаходиться біля пам’ятника Рабіновічу, «Антилопі Гну» і морячці Соні.

І це ще далеко не всі одеські автори, про яких ви дізнаєтесь на екскурсії літературною Одесою.

Не втрачайте можливості відвідати цю дивовижну екскурсію, про яку не соромно буде потім розповідати.

При індивідуальному замовленні можливе проведення екскурсії такими мовами: російська.

Фотографії екскурсії “Літературна Одеса”

Можливе замовлення індивідуальних екскурсій лише для вашої компанії. Розрахунок вартості на запит.

Залишити відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Відправити