Тур «В Аккерман с историком»

Тур «В Акерман з істориком» Тривалість:
8-9 годин (тур одного дня)

ЕкскурсоводЕкскурсовод:
Андрій Красножон

Тур «В Акерман з істориком»Тип:
Автобусно-піша

Андрій Красножон – давній дослідник Акерманської фортеці. Він знає про цей пам’ятник середньовічної фортифікації далеко не всі, але вже більше за багатьох.

Це подорож за кордон. За кордон однієї імперії та кількох держав. Дорогою до Білгорода автор розповість маловідомі факти військової історії Нижнього Дністра та лиману – як лінії розмежування між Турецькою та Російською імперіями, між Румунією та СРСР. Що таке Очаківське та Константинопольське гирло. Яке відношення до середньовічного портового сполучення має нинішнє селище Затока.

Ми проїдемо через пустелю джинів та джерело Іоанна Сочавського. Побачимо будинок 18 століття, в якому було підписано знамениту Акерманську конвенцію. Пройдемося вулицями сучасного Білгорода на Дністрі, чиї напрямки не змінилися із середини 15 століття. Відвідаємо найстарішу православну церкву, що діє на півдні України – Грецьку (Іоанна Предтечі), віком 580 років. Дату її будівництва вдалося вирахувати автору нашої екскурсії. Відвідаємо напівпідземну Вірменську церкву початку 17 століття, побачимо її середньовічне планування та пам’ятники вірменської епіграфіки, настінні фрески та багато іншого – вперше після закінчення в ній реставрації.

Окрема розповідь буде присвячена античному місту Тіра та деяким деталям його бурхливої ​​історії. Ми побачимо систему квартальної забудови цього міста, могильні склепи двадцятивічної давності, почуємо від автора історію про відкриття храму стародавньої Тіри.

Зрештою, найголовніше – особлива екскурсія по самій фортеці, з розповіддю людини, яка віддала її дослідженням понад 10 років. Дізнаємося хто, коли і чому побудував цю одну з наймасштабніших фортець Східної Європи для свого часу – 15 століття. І головне – буде отримано відповідь: чи зустрічався Колумб із султаном Баязідом під стінами Аккермана?

У програмі туру:

10:00-11:30 дорога в Білгород-Дністровський
11:30-13:30 екскурсія містом (Грецька церква, Вірменська церква, Античний склеп, Будинок підписання Аккерманської конвенції)
13:30-14:30 обід
14:30-16:00 екскурсия по фортеці
16:00-17:00 дорога назад (із заїздом до Ніконія)

Фото туру «В Аккерман з істориком»

Можливе замовлення індивідуальних екскурсій лише для вашої компанії. Розрахунок вартості на запит.

Залишити відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Відправити