Екскурсія-подорож «Чумацькими шляхами»

Це унікальна українська історія аутентичних кроків заселення Одеси та наших південних степів. І цікаво в ній те, що кожне місце, історія та локація цієї пригоди будуть справжніми, непідробними, з 250-річним віком. Тож давайте вирушимо за Куяльницькою сіллю дорогою чумацького шляху. Дізнаємось разом все про українську історію Одесси.

Наше місто, побудоване з каміння-черепашника, що тут видобували козаки. Тому ми пропонуємо відвідати катакомбні житла 18-го сторіччя, місця старовинного видобутку каміння. Цікаво те, що сьогодні – у ХІХ сторіччі в них досі живуть їх нащадки.Ми проїдемось маршрутом легендарного очеретяного трамваю, зазирнемо на козацьке кладовище на Хаджибейській дорозі, де досі збереглись кам’яно-рубані козацькі хрести 18-го сторіччя. Проїдемо степом в міжлимання, де дійсно, 500 років пролягав путь чумаків. Звідси їх воли розвозили сіль по всій Україні.

По дорозі ми відвідаємо «Музей Козацтва», де послухаємо завзяту розповідь про козацьку історію з акцентом на тому, чому і у чому тоді одягалися.

Завершимо подорож гостинним прийомом і смачнючим обідом в українській етно-садибі «Козацька родина» в селі Маринівка. Просто з воріт зануримося в щиру, яскраву, не придуману атмосферу добра, затишку, яскравої етніки. Як увійдемо зачаровані, так і поїдемо з безглуздою щасливою посмішкою на обличчі.

В програмі – зустріч-частування домашнім перваком «Іринівка» з канапками з салом-огірочком, огляд старовинної бабиної етно-хати, щедрий домашній обід, спів українських пісень, переодягання та фотографування в українських костюмах, майстер-клас з плетіння ляльок-мотанок та трав’яний чай для гарної зворотньої дороги.

Маршрут (плановий)

Початок подорожі
10:30-11:00 Розповідь про козацьку історію у «Музеї Козацтва».
11:00-12:20 Переїзд по маршруту легендарного очеретяного трамваю

Огляд залишків хрестів на козацькому кладовищі

Відвідання катакомбних жител

12:20-12:50 Переїзд по міжлиманню до Ільїнки
12:50-13:40 Куяльницький лиман (фотографування, збирання солі)

Діючі видобутки каміння

14:00 Приїзд в етно-садибу Маринівка
14:00-17:00 Зустріч, частування, обід, переодягання, майстер-класи, співи
17:00-18:00 Дорога додому

Замовити екскурсію-подорож «Чумацькими шляхами»

Оставить комментарий